Scarab Solid

Fontin arvosanaScarab Solid: 3.83 6 5

Koristefontit

Latinalaiset fontit


Tällä sivulla voit ladataScarab Solid fontin version1, joka kuuluu perheeseenScarab Solid (Regular tracing).. Fontin valmistaja onScarab-Solid. Suunnittelija -Monotype Type Drawing Office - Robin Nicholas, Patricia Saunders 1982 (viestintään, käytä seuraavaa osoitetta:http://www.monotype.com/html/mtname/ms_welcome.html). LataaScarab Solid ilmaiseksi osoitteestafi.GetFonts.net. Tämä fontti kuuluu seuraaviin kategorioihin:koristefontit,latinalaiset fontit. Fontin koko - vain30 Kb

FonttiScarab Solid
katselut:499 kommentit
Tue projektia!
Kerro meistä ystävillesi:

Tekijänoikeus 1999 Iconian Fonts - http://members.xoom.com/iconianfonts/
Perhe Scarab Solid
Seuranta Regular
Identti Scarab Solid
Koko nimi Scarab Solid
Versio 1
PostScript-nimi ScarabSolid
Valmistaja Scarab-Solid
Koko nimi 30 Kb
Suunnittelija Monotype Type Drawing Office - Robin Nicholas, Patricia Saunders 1982
Suunnittelijan URL http://www.monotype.com/html/mtname/ms_welcome.html
Tarjoajan URL http://www.monotype.com/html/mtname/ms_arial.html
Kuvaus Contemporary sans serif design, Scarab Solid contains more humanist characteristics than many of its predecessors and as such is more in tune with the mood of the last decades of the twentieth century. The overall treatment of curves is softer and fuller than in most industrial style sans serif faces. Terminal strokes are cut on the diagonal which helps to give the face a less mechanical appearance. Arial is an extremely versatile family of typefaces which can be used with equal success for text setting in reports, presentations, magazines etc, and for display use in newspapers, Regulars1otions.Scar

Esikatselu fontistaScarab Solid


Fontin esikatseluScarab Solid
36
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
30
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
24
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
18
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
16
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
12
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
20
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur.
16
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur.
12
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur.
Font size:
Tekstin väri:
Tausta:
Vaihda värejä

    FonttiScarab Solidsivulle

    Voit liittää fontinScarab Solid sivullesi lataamatta sitä palvelimeltamme. Sinun tarvitsee vain seurata alla olevia ohjeita:

    1. Valitse sopivin vaihtoehto fontin asentamiseen ja laita tämä koodi sivullesi (liitä se välittömästi avaustägin jälkeen %lt;head>):


        <link href="https://fi.getfonts.net/allfont.css?fonts=scarab-solid" rel="stylesheet" type="text/css" />
      
        @import url(https://fi.getfonts.net/allfont.css?fonts=scarab-solid);
      

    2. Aktivoi fontti tekstiä varten CSS:ssi:

        font-family: 'Scarab Solid', arial;
      

    Lähdekoodin näyte:

    <html>
      <head>
        <link href="https://fi.getfonts.net/allfont.css?fonts=scarab-solid" rel="stylesheet" type="text/css" />
        <style>
          body {
            font-family: 'Scarab Solid', arial;
            font-size: 48px;
            text-shadow: 4px 4px 4px #aaa;
          }
        </style>
      </head>
      <body>
        <div>Making the Web Beautiful withScarab Solid!</div>
      </body>
    </html>
    

    Tulos:

    Making the Web Beautiful withScarab Solid!

    Voit käyttää erilaisia tyylejä ja CSS:ää käyttämällä efektikirjastoammejolla lisäät sivullesi houkuttelevan ja yksilöllisen tyylin.


    Kommentit



    Edellinen fontti:

    « SaucyMillionaire

    FonttiSaucyMillionaire

    Seuraava fontti:

    scary »

    Fonttiscary