ProunBCTT Bold

Fontin arvosanaProunBCTT Bold: 4.67 6 5

Koristefontit

Kyrilliset fontit

Latinalaiset fontit

Venäläiset fontit


Tällä sivulla voit ladataProunBCTT Bold fontin version1.000.000, joka kuuluu perheeseenProunBCTT (Bold tracing).. Fontin valmistaja onProunBCTT-Bold. LataaProunBCTT Bold ilmaiseksi osoitteestafi.GetFonts.net. Tämä fontti kuuluu seuraaviin kategorioihin:koristefontit,kyrilliset fontit,latinalaiset fontit. Fontin koko - vain33 Kb

FonttiProunBCTT Bold
katselut:550 kommentit
Tue projektia!
Kerro meistä ystävillesi:

Tekijänoikeus TrueType font: Copyright © 1991, 1994 ParaGraph. All rights reserved. Technical realization by TeamAXis Corp. Hinted with AXisType ToolKit: Copyright © 1992, 1994 by Dmitry Komissarov.
Perhe ProunBCTT
Seuranta Bold
Identti PG:ProunBCTT Bold
Koko nimi ProunBCTT Bold
Versio 1.000.000
PostScript-nimi ProunBCTT-Bold
Valmistaja ProunBCTT-Bold
Koko nimi 33 Kb

Esikatselu fontistaProunBCTT Bold


Fontin esikatseluProunBCTT Bold
36
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
30
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
24
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
18
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
16
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
12
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
20
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur.
16
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur.
12
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur.
Font size:
Tekstin väri:
Tausta:
Vaihda värejä

    FonttiProunBCTT Boldsivulle

    Voit liittää fontinProunBCTT Bold sivullesi lataamatta sitä palvelimeltamme. Sinun tarvitsee vain seurata alla olevia ohjeita:

    1. Valitse sopivin vaihtoehto fontin asentamiseen ja laita tämä koodi sivullesi (liitä se välittömästi avaustägin jälkeen %lt;head>):


        <link href="https://fi.getfonts.net/allfont.css?fonts=prounbctt-bold" rel="stylesheet" type="text/css" />
      
        @import url(https://fi.getfonts.net/allfont.css?fonts=prounbctt-bold);
      

    2. Aktivoi fontti tekstiä varten CSS:ssi:

        font-family: 'ProunBCTT Bold', arial;
      

    Lähdekoodin näyte:

    <html>
      <head>
        <link href="https://fi.getfonts.net/allfont.css?fonts=prounbctt-bold" rel="stylesheet" type="text/css" />
        <style>
          body {
            font-family: 'ProunBCTT Bold', arial;
            font-size: 48px;
            text-shadow: 4px 4px 4px #aaa;
          }
        </style>
      </head>
      <body>
        <div>Making the Web Beautiful withProunBCTT Bold!</div>
      </body>
    </html>
    

    Tulos:

    Making the Web Beautiful withProunBCTT Bold!

    Voit käyttää erilaisia tyylejä ja CSS:ää käyttämällä efektikirjastoammejolla lisäät sivullesi houkuttelevan ja yksilöllisen tyylin.


    Muut seurannat

    FonttiProunBCTT

    ProunBCTT »

    Perhe:ProunBCTT

    Seuranta:Regular

    Koko:34 Kb


    Kommentit



    Edellinen fontti:

    « Propaganda

    FonttiPropaganda

    Seuraava fontti:

    ProunBCTT »

    FonttiProunBCTT